A mell a szépség – nőiesség, anyaság – nemiség, szimbóluma. Alakja nagysága változatos és műtétileg jól formálható, páros szerv.
Ha e részünk megbetegszik párkapcsolati, vagy egyéb szervi elváltozások miatt, lelkileg testileg teljesen megbomolhat életünk harmóniája, néha túlzásba visszük a bábáskodást, az áldozat szerepet.
Tartsunk havonként önvizsgálatot, és időben menjünk el szűrővizsgálatokra, megelőzhetjük a súlyosabb bajokat /gyulladás – daganat, fertőzés stb./.
Röntgen, ultrahang, hőtérképes alternatívák nagyon jól kimutatják az elváltozásokat… /egyéb mód/.
Sajnos a férfiaknál is előfordulhatnak ezzel kapcsolatosan hasonló betegségek.
Az ő esetükben a szimbolikus értelmezés kissé lágyabb: de szintén a gondoskodással, a táplálással az önmagukért való kiállással, és a társukhoz viszonyuló érzéseiket tükrözve, vetíti előre az adott esetet.
Mell (női):
Szimbolikus jelentés: anyaság-táplálás, védelem. A baba számára a köldökzsinór után a legfontosabb összekötő kapocs az anyával. A szexepil a vágy, csábítás eszköze. A női vonzerő, az érzékies kisugárzás miliője. (A női mell a különböző kultúrákban a nőiesség legfőbb szimbóluma.)
Lényeges vonatkozásban a női azonosságnak, önértékelésnek. A nemi szerep felcserélődése, a szexuális aktus során, a női mell veszi át a behatószerepet, a férfi szája, pedig a befogadó szerepét, a szituációban, a társadalom összességében.
Mell mérete
Közepes: feszes, szabályos forma az ideális jelképű.
Kicsi: a fogyatékosság - elégedetlenség szimbóluma.
Túlzott nagy hatalmas: pedig a provokációra való hajlamosságot sugallja.
Oldal
Bal mell: az érzésekkel való táplálást jelöli.
Jobb mell: az anyagiasabb fizikai oldalt tükrözi.
Természetesen a problémák feltárásakor, vizsgálódhatunk célzottan, de soha ne feledjük a teljes összképet figyelembe venni.
Az egyetlen szerv, ami a nővé éréssel párhuzamosan fejlődik ki, aránylag állandó képet mutat önmagáról. Testtömegünk gyarapodásával és szoptatás időszakában változhat formája, nagysága.
Betegség esetén különböző jelző tünetekre lelhetünk, a küllemén, állományán, színén, és még fájdalom is kialakulhat.
Vegyük ezeket komolyan, és járjunk a problémák végére.
Feladat, témakör: Táplálni-kapcsolódni (ellátni). Szexuális vonzalom, kényelem-csábítás, az ellátás biztosítása.
Összességében elmondható: a mellek betegségei – működészavarai, abban rejlenek, hogy felborul az egyén egyensúlya, az élet több területén, ami másoknak és önmagának adott gondoskodásban van. A kiszolgáltatottság, a megbecsülés hiánya, a félelmek mind nyomot hagynak testünkön és lelkünkben.
Ezért nagyon fontos, hogy mi nők megértsük a teremtésben vállalt csodálatos küldetésünket.
Bízzunk, szeressük önmagunkat, s ha itt az idő, fogadjuk el a változással járó új folyamatokat, mert így tudunk ebben a szerepünkben helytállni és másokon elvárás nélkül segíteni.
Felhasznált irodalom: Rüdiger Dahlke: A betegség mint szimbólum
Pósa Ferenc: A betegség mint pótcselekvés
Írta: Inci
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése